Buğday Tohumu Üretimi ” TASACO TARIM ” – Antalya

Buğday Tohumluğu Üretimi

Firma Adı : TASACO TARIM

Firma Yetkilisi :
Tanıtım : TASACO TARIM Özel sektör olarak ilk buğday tohumluğu üretimine başlayan firmadır. Buğdayda 4 ekmeklik, 4 adet makarnalık olmak üzere 8 buğday çeşidini tescil ettirmiştir.

Sagittario isimli çeşidimiz, Mardin ilinden Tekirdağ’a kadar uzanan Güneydoğu Anadolu ve sahil bölgelerin de geniş bir ekim alanı bulmuştur. 2005 yılında yüksek kalitesi sebebiyle TMO alım baremlerinde birinci sınıfa ( Bezostoja-1 ile aynı grup ) yükseltilmiştir.

Soğuk iklimde yetişen ESPERİA isimli çeşidimiz ilk defa Bezostoja -1 çeşidine alternatif olabileceğini göstermiştir. Her iki buğday çeşidimiz TÜRKİYE ’nin buğday’da KALİTE sorununu çözmüştür.

Kalite eksikliği sebebiyle zaman zaman buğday ithal etmek zorunda kalan ülkemiz bu iki çeşidimiz ( SAGİTTARİO ve ESPERİA ) sayesinde kalite sorununu aşmıştır.

Kalitesi ile makarna ve buğday sanayicilerinin gözdesi olan durum buğday çeşitlerinden ZENİT, SVEVO, LEVANTE ve SARAGOLLA çeşitlerimiz Güney Doğu, Doğu Akdeniz ve Ege bölgesinde önemli bir üretim alanı bulmaktadır.

Çeltikte 3 çeşit, mısırda 2 çeşit, yonca’da 1 çeşit tescil ettirilmiştir. Sebze tohumlarında 44 çeşit ticari listeye kayıt ettirilmiştir. Prosementi isimli yonca çeşidimiz, büyük beğeni kazanmıştır.

TASACO çiçek tohumluklarını ithal yoluyla tedarik ederek, üreticilerimizin hizmetine sunmaktadır.

 

 

ADRES : Antalya Organize Sanayi Bölgesi İkinci Kısım 22. Cadde No:10 07190 Antalya
TEL : (242) 249 46 46
FAX : 242) 249 46 00
CEP :
WEB : www.tasaco.com
@mail : bilgi@tasaco.com

Sosyal Paylaşım Siteleri

Sosyal Paylaşım

Yorumlara kapalı.